Školka v přírodě 2018 (podzim)

Školka v přírodě v Peci - podzim 2018, Chata Milíře - každodenní reportáž z pobytu ve školce v přírodě.

Den čtvrtý:

Milí rodiče, musíme se přiznat. Podařilo se nám ve středu všechny vesmírné dobrodruhy natolik unavit, že spaly opravdu až do budíčku a některým se ani z postýlek nechtělo. Přesto všechny děti s chutí posnídaly vánočku s kakaem a chystaly se na dopoledne plné sportování. Počasí nám dopoledne stále přálo, proto jsme se mohli vyhřívat na sluníčku. K obědu si děti pochutnaly na vývaru a hovězím mase se smetanovou omáčkou a knedlíkem. Během poledního odpočinku si děti přečítaly poštu a relaxovaly. Odpoledne jsme vyrazili na kopec nad chatou a čekalo nás pouštění draka. Všechny děti se s drakem po louce proběhly a podařilo se jim zvednout ho k oblakům. Před večeří jsme se ještě zdokonalili v hodu létajícím talířem a spěchali ke stolu. K velké radosti jsme si pochutnali na milánských špagetách. Místo večerníčku byly děti odměněny medailí, diplomem a balíčkem plným vesmírného překvapení. Všechny své poklady si děti zabalily do kufrů a už se moc těší, až se Vám doma pochlubí. Předpokládaný návrat je plánovaný kolem 12:30. Přesto se informujte na tel. čísle 774 884 103

Den třetí:

Milí rodiče, i dnešní den nás vytáhlo z postelí sluníčko a příslib dalšího dobrodružného dne. Po bohaté snídani jsme nabalili batůžky a vyrazili do Pece na autobus, který nás dovezl do Janských Lázní. Při výpravě na Stezku korunami stromů jsme doprovodili Nebešťánka blíž obloze. Přece jen se děti snažily dostat ho domů. I tento úkol se nám podařil vyplnit. Loučení bylo spojené s písničkou a společným fotografováním. Po náročném výstupu nad koruny stromů se děti posilnily obědem a společně si zařádily na dětském hřišti. Cestu na kolonádu Janských Lázní jsme si zpříjemnili procházkou lesem. Děti za jejich šikovnost čekalo překvapení ve formě jízdy výletním vláčkem zpět do Pece pod Sněžkou. Celou cestu si výletníci užívali a statečně vyšlápli i poslední kopec k chatě. Následovala chvilka hraní, teplá večeře ( frankfurtská polévka, pečené kuře s rýží), pohádka před spaním, hygiena a ukládání do postýlek. Všechny děti brzy usnuly a jistě se jim něco sladkého zdá.

Den druhý:

Milí rodiče, chceme Vás informovat o průběhu druhého dne vesmírné výpravy. 1.noc proběhla klidně, děti se sladce vyspaly na dobrodružství nového dne. U snídaně jsme si pochutnali na čerstvém rohlíku se sýrem, šunkou a zeleninou. Po snídani jsme se vypravili na tůru plnou úkolů a překvapení. Cestou jsme potkávali a poznávali zvířátka (kozy, ovce, lamy, psy ). Do chaty jsme se vraceli až k obědu. Posíleni obědem jsme se pustili do zdolávání úkolů - tvoření Sluníčka z přírodnin, házení létajícím talířem, hledání měsíčních kamínků. Poslední činností bylo tvoření pozdravů, které Vám zítra odešleme. Po sladké večeři a večerní hygieně všechny děti usnuly zaslouženým spánkem.

Den první:

Vážení rodiče, posíláme Vám krátký report z vesmírné mise na úpatí hory Sněžky. Krátce před polednem jsme dorazili na základnu,kde jsme byli posíleni amarony ( hovězí vývar, guláš s těstovinami). Po krátkém odpočinku jsme vyrazili na vesmírnou pláň. Velké překvapení pro děti i dospělé na nás čekalo pod vysokým smrkem, kde se choulil heboučký okatý Nebešťánek. Okamžitě si nás získal svou roztomilostí. Z dopisu. který jsme u něho našli jsme pochopili, že potřebuje naši pomoc. Děti čeká nelehký úkol, zajistit Nebéšťánkovi cestu zpět ke své rodině na neznámou planetu. V následujících dnech musíme plnit úkoly, které nám budou vysílány z vesmíru. Pokud budeme úspěšní, zajistíme Nebešťánkovi návrat zpět ke svým. Na závěr dne jsme stihli oslavit s Terezkou její svátek a největší odměnou pro ni bylo, že si mohla vzít do postýlky kamaráda Nebešťánka.