Školka v přírodě 2017 (podzim)

Školka v přírodě v Peci - podzim 2017, Chata Milíře - každodenní reportáž z pobytu ve školce v přírodě.

Den čtvrtý:

Poslední den se nesl v duchu celodenního výletu do zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Po snídani jsme se připravili na cestu a sešli dolů do Pece, kde už na nás čekal pan řidič v autobuse. Profesionálně nás odvezl s Maxipsem Fíkem na televizních obrazovkách až ke vchodu do zoo. A dobrodružství mohlo začít. Na začátek šimpanzí pavilon, na pěší safari nás pozvaly žirafy, nosorožci, zebry, pelikáni, bizoni i antilopy. Poobědvali jsme plátek mletého masa v housce se zeleninovou oblohou. Věřte ale, že první várka zvířat dětem nestačila. Sotva dokousaly, už se hrnuly k želvám, lvům, gepardům, leopardům, hyenám či gorilám. S výhledem na slony jsme si vychutnali mandarinku s perníkem. Počasí nám opět nádherně vyšlo a tak jsme ještě vyzkoušeli lanové hřiště. Naskákali jsme zpět do autobusu a plní dojmů si to šinuli směr Pec pod Sněžkou. Děti zde posbíraly veškeré své zbylé síly a statečně vyšly velký kopec nahoru k chatě. Hladoví jsme pospíchali ke stolu s naservírovanou rýží s kuřecím masem na kari. Následovala pořádná oslava Helenky narozenin, děti zazpívaly narozeninovou píseň, dojemně ji popřály a pochutnaly si na jahodové zmrzlině. Už jsme se chystali koukat na pohádku a překvapil nás pan Krakonoš. Děti pochválil, jak úžasně zvládli svou první školku v přírodě a nadělil jim Fidorkové medaile, dřevěného Krakonoše s vyrytým nápisem na památku, podtácek se zvířátkem a diplom. Následovalo velké koupání, balení, prohlížení a čtení pohledů. A nesměla chybět Krkonošská pohádka na dobrou noc. Usínání s myšlenkou, že vás zítra uvidí, bylo rychlé! Tímto každodenní reportáže ze ŠVP Milíře 2017 končí a můžete se těšit na vypálená CD se všemi fotkami. PS.: Očekávejte nás mezi 12 a 13 hodinou, bližší informace u tety Hanky (774 884 103).

Den třetí:

Další den je za námi, je na čase shrnout, co jsme dnes všechno zažili. Tentokrát jsme se rozhodli pro přibližně pětikilometrovou túru podél Úpy, nožky všem šlapaly, slunce nám svítilo na hlavy skrze stromy, panovala veselá nálada. Všichni hledali turistické značky a hlídali správný směr cesty. Dorazili jsme akorát na gulášovou polévku a borůvkové knedlíky, znovu k nám zavítal pan pošťák s pohledy a děti si je radostně prohlížely v postýlkách. Posvačili jsme na sluncem zalité terase a vydali se do lesa. Proběhly běžecké závody po rovině i do kopce, na chvíli se z dětí staly i žabičky, které si doskákaly k hlavní žábě Hance. Nesměla chybět ani střelba šiškami do stromu a pro zapojení mozkových závitů dostaly za úkol najít věci například hrubé, hladké, zelené či špičaté. Cestu zpět nám zpestřila písnička a hned nám to rychleji uteklo. Zbyla i chvíle na hraní na dětském hřišti, kam se na nás přišel z lesů podívat Krakonoš. Tentokrát nás pochválil, jak jsme se slušně chovali v jeho lesích. Děti mu prozradily cíl naší zítřejší cesty a on už dobře věděl, kam poslat svou sojku práskačku. A už jsme se hnali do tepla na oblíbené špagety se sýrem. Na fotkách si můžete prohlédnout důkaz, že si děti opravdu pochutnaly. Shlédli jsme další díl Krkonošských pohádek a pospíchali do hajan. Dobrou noc.

Den druhý:

Dnešek byl opravdu nabitý. Po snídani děti usedly ke stolečkům a nakreslily umělecká díla pro své rodiče. Vypravili jsme se ven na túru k vodopádům, cestou jsme pozorovali všechny krásy přírody, posvačili jsme na louce, kde jsme poté našli i pírka Krakonošovy sojky. Každý si hodil kamínek do řeky splněných přání, tak doufáme, že se nám časem vyplní. K obědu nám kuchaři naservírovali brokolicovou polévku s krutonky, bramborovou kaši s lososem a zeleninovým salátem. Během toho nám pan pošťák přivezl první várku pohledů od rodičů, které dětem zvětšily úsměv na rtech a spokojeně zalehly k polednímu odpočinku. Odpoledne jsme chtěli pomoci Krakonošovi a postavili jsme domečky zvířátkům, skřítkům i vílám. Ještě jsme na chvíli využili hřiště u chaty a šli na teplý guláš s chlebem. Po umytí a usazení do křesílek nás při pohádce na dobrou noc překvapil návštěvou přímo sám Krakonoš, což byl pro děti obrovský zážitek. Druhý den nám utekl jako voda a děti spí ve svých postýlkách přituleni k plyšákům a pohledům.

Den první:

Milí rodiče, posíláme pozdrav z prvního dne školky v přírodě¬. Cesta proběhla v pořádku, všechny děti to zvládly statečně a bez slziček. Po příjezdu do Pece pod Sněžkou jsme si vyšlápli k chatě Milíře, pochutnali jsme si na rajské s těstovinami, a po přečtení Krkonošské pohádky ulehli k polednímu odpočinku. Načerpanou energii jsme vybili při hledání obrázků Krakonošových zvířátek v lese, které nám teď na dveřích hlídají naše pokojíčky. Porozhlédli jsme se po okolí a prozkoumali všechny možnosti zábavy u naší chaty, hlad nás dovedl k večeři v podobě rizota se sýrem, které si děti s radostí přidávaly. Krkonošské pohádky nám den i ukončily a se svými plyšáčky zalehly děti do hajan. Těšíme se na další slunný den plný skvělých zážitků.