Školka v přírodě 2016 (zima)

Školka v přírodě v Peci - zima 2016, Chata Milíře - každodenní reportáž z pobytu ve školce v přírodě.

Den pátý:

Poslední den byl vyloženě kouzelný. Počasí nám přálo a všechno krásně probíhalo. Poslední lyžování obou skupin bylo odměněno sluníčkem a báječným obědem – řízek a písmenkové hranolky! Spinkání jsme dnes moc nedali ani po lyžování. Ale poslední pošta z nás na chvilku udělala zase hodné děti, které se těšily do sněhu. Celý den jsme nemluvili o ničem jiném než o očekáváném příchodu Krakonoše a zítřejším odjezdu domů. Když dolyžovala i druhá skupinka a my se pomalu vrátili do chalupy, panovala mezi námi napjatá atmosféra – budou k večeři zase palačinky? Tak jako minule? A byly! Krásně jsme se umazali, vykoupali, zabalili kufry a vydali se na pohádku. Než jsme se uvelebili, zaťukal na dveře pán hor Krakonoš, všechny nás moc a moc pochválil, protože jsme celý týden byli skutečně moc hodní, a donesl nám sladkou odměnu. Nemůžeme se vás dočkat, proto nás čekejte u autobusu mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou – odjíždíme odsud hned po snídani. Snad se nám podařilo zabalit všechno a správně. Dobrou noc.

Den čtvrtý:

I počasí se rozhodlo, že bude dnes odpočívat, takže sluníčko se nám jen ukázalo, aby nás vylákalo ven – a pak zase zalezlo. To nám ovšem nezabránilo v parádní bobovačce a koulovačce. Posvačili jsme venku a pokračovali jsme v radovánkách, když se nachýlil čas oběda. Po rýži s kuřecím masem se jen zaprášilo a všichni šli odpočívat. Byl to vlastně první den, kdy jsme si mohli pořádně pohrát a také jsme si to náležitě užívali. Venku skoro celé odpoledne poprchávalo a konečně jsme vytáhli omalovánky, bloky, hračky a po odpočinku jsme si našli chvilku na kreslení pohledů pro rodiče a příbuzné. Pošťáka asi předběhneme, ale každý z nás vám něco poslal. A abychom neporušili tradici, vrhli jsme se na výrobu památečních triček. Před večeří nás navštívil Krakonoš, pochválil nás a slíbil nám, že když budeme i zítra tak hodní a pěkně si užijeme poslední den, odměna nás nemine. Největší odměnou dne pro nás ale byla večeře. Každé jídlo je pro nás překvapení a dnes se nám doslova rozzářily oči, když nám na stole přistály milánské špagety! Všichni už počítáme, kolikrát se ještě vyspinkáme, než se za vámi vydáme domů. Dobrou noc!!

Den třetí:

Už od včerejška nepřetržitě sněží a my pořád dlouho a dobře spinkáme. Snídaně byla vydatná, hodná horalů. Dlouho jsme neotáleli a obuli se do lyžáků, aby první skupina mohla vyrazit na sjezdovku. Všichni obdivovali, jak jsme šikovní a že dokážeme na vleku vyjet až nahoru. Pravda, museli jsme to chvilku trénovat, ale nakonec se to podařilo úplně všem. Neodradila nás ani hustá chumelenice. Ti, kteří zrovna nelyžovali, se zas a znova s chutí váleli ve sněhu, stavěli ledové domečky, bobovali a užívali si neustávajícího sněžení. Rajskou, která nás čekala v chaloupce, jsme snědli s chutí, a dokonce někteří z nás nahlas řekli, že se těší na odpočinek. Tentokrát jsme všichni neusnuli, ale rozhodně jsme odpočívali. Po svačince přišla řada na druhou skupinku, která se k vleku chystá pomalu, ale jistě. Nejdříve se však musíme pořádně naučit lyže ovládat, abychom pak všechny okouzlili svými nově nabytými zkušenostmi. Aby mohla druhá skupinka bobovat, musely paní učitelky projet v čerstvém prašanu pořádnou dráhu. K večeři byly kuřecí nugetky s bramborem a broskvovým kompotem. Představte si, že ani na jednom talíři vůbec nic nezbylo! Teď už se celí natěšení chystáme do postýlek a zítra nás čeká zasloužený odpočinkový den s procházkou a výtvarným tvořením. Posíláme pusinky na dobrou noc!

Den druhý:

Všichni jsme dnes spali dlouho, protože čerstvý vzduch dělá zázraky, a hned po probuzení nás překvapil sníh! Snídaně byla vydatná a my neotáleli, takže první skupina mohla vklouznout do lyžáků. Nejdříve jsme pěkně ťapali, aby paní instruktorka věděla, jak nám to jde. A všichni, kteří se odvážili hned zezačátku na vlek, vyjeli i sjeli první jízdu naprosto ukázkově. Ostatní mezitím stavěli z čerstvého sněhu sněhuláky, zvířátka a koulovali se jako o život. K obědu byl karbanátek s kaší a úplně všichni jsme usnuli. A dokonce dneska přijel pošťák! Vyhlíželi jsme ho už od rána. Po svačince přišla na řadu druhá skupina lyžařů. Ti se teprve učili na lyžích stát a pohybovat, ale i to si zasloužilo velký obdiv a pochvalu. Zbylí lyžníci bobovali jako o život. Čas nám tu utíká, nemáme ani chvilku prostor pro stesk či slzy.  A jsme tak hodní! Povečeřeli jsme buchtičky se šodó, vykoupali jsme se, namazali, těšíme se na pohádku a rozhodně i dnes usneme jako koťata. A po večeři nás navštívil Krakonoš! Tak jsme zvědaví, co nás čeká zítra. Sportu zdar a srdečné pozdravy do Prahy!

Den první:

Loučení proběhlo bez zbytečných slziček a už za zatáčkou všichni jásali, jak moc se těší na hory. Cesta nám uběhla rychle hlavně díky pohádce a po pražském dešti nebylo za chvilku ani památky. V podhůří nás přivítalo sluníčko, které nás provázelo skoro celý den. Po zabydlení jsme do posledního sousta slupli domácí bramboračku a kuře na paprice s knedlíky a hezky jsme si odpočinuli. Jako první byl na programu průzkum okolí. Někteří z nás byli překvapení, jak moc dokáže sníh proměnit krajinu k nepoznání. Vyšlápli jsme si kopeček do Modrého dolu, abychom věděli, kde budeme lyžovat a bobovat. Cestou jsme objevili stopy ve sněhu – asi se kolem chaty prochází Krakonoš na sněžnicích! Když budeme hodní, přijde se na nás podívat. Stihli jsme krásný výhled na zasněžené vrcholky hor a ještě se do nich opíraly zbytky odpoledního sluníčka. Stavěli jsme všemožné monumenty z kusů zmrzlého sněhu, a když se čas nachýlil, vydali jsme se na sestup k chatě, kde jsme si parádně užívali závěje sněhu a pak přišel čas sušení. K večeři bylo rizoto a teď už jen pohádka a šup do hajan. Těšíme se na ráno, až skočíme do lyžáků. Dobrou noc!