Školka v přírodě 2016 (zima)

Školka v přírodě v Peci - zima 2016, Chata Milíře - každodenní reportáž z pobytu ve školce v přírodě.

Den pátý:

Poslední den byl vyloženě kouzelný. Počasí nám přálo a všechno krásně probíhalo. Poslední lyžování obou skupin bylo odměněno sluníčkem a báječným obědem – řízek a písmenkové hranolky! Spinkání jsme dnes moc nedali ani po lyžování. Ale poslední pošta z nás na chvilku udělala zase hodné děti, které se těšily do sněhu. Celý den jsme nemluvili o ničem jiném než o očekáváném příchodu Krakonoše a zítřejším odjezdu domů. Když dolyžovala i druhá skupinka a my se pomalu vrátili do chalupy, panovala mezi námi napjatá atmosféra – budou k večeři zase palačinky? Tak jako minule? A byly! Krásně jsme se umazali, vykoupali, zabalili kufry a vydali se na pohádku. Než jsme se uvelebili, zaťukal na dveře pán hor Krakonoš, všechny nás moc a moc pochválil, protože jsme celý týden byli skutečně moc hodní, a donesl nám sladkou odměnu. Nemůžeme se vás dočkat, proto nás čekejte u autobusu mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou – odjíždíme odsud hned po snídani. Snad se nám podařilo zabalit všechno a správně. Dobrou noc.

Den čtvrtý:

I počasí se rozhodlo, že bude dnes odpočívat, takže sluníčko se nám jen ukázalo, aby nás vylákalo ven – a pak zase zalezlo. To nám ovšem nezabránilo v parádní bobovačce a koulovačce. Posvačili jsme venku a pokračovali jsme v radovánkách, když se nachýlil čas oběda. Po rýži s kuřecím masem se jen zaprášilo a všichni šli odpočívat. Byl to vlastně první den, kdy jsme si mohli pořádně pohrát a také jsme si to náležitě užívali. Venku skoro celé odpoledne poprchávalo a konečně jsme vytáhli omalovánky, bloky, hračky a po odpočinku jsme si našli chvilku na kreslení pohledů pro rodiče a příbuzné. Pošťáka asi předběhneme, ale každý z nás vám něco poslal. A abychom neporušili tradici, vrhli jsme se na výrobu památečních triček. Před večeří nás navštívil Krakonoš, pochválil nás a slíbil nám, že když budeme i zítra tak hodní a pěkně si užijeme poslední den, odměna nás nemine. Největší odměnou dne pro nás ale byla večeře. Každé jídlo je pro nás překvapení a dnes se nám doslova rozzářily oči, když nám na stole přistály milánské špagety! Všichni už počítáme, kolikrát se ještě vyspinkáme, než se za vámi vydáme domů. Dobrou noc!!

Den třetí:

Už od včerejška nepřetržitě sněží a my pořád dlouho a dobře spinkáme. Snídaně byla vydatná, hodná horalů. Dlouho jsme neotáleli a obuli se do lyžáků, aby první skupina mohla vyrazit na sjezdovku. Všichni obdivovali, jak jsme šikovní a že dokážeme na vleku vyjet až nahoru. Pravda, museli jsme to chvilku trénovat, ale nakonec se to podařilo úplně všem. Neodradila nás ani hustá chumelenice. Ti, kteří zrovna nelyžovali, se zas a znova s chutí váleli ve sněhu, stavěli ledové domečky, bobovali a užívali si neustávajícího sněžení. Rajskou, která nás čekala v chaloupce, jsme snědli s chutí, a dokonce někteří z nás nahlas řekli, že se těší na odpočinek. Tentokrát jsme všichni neusnuli, ale rozhodně jsme odpočívali. Po svačince přišla řada na druhou skupinku, která se k vleku chystá pomalu, ale jistě. Nejdříve se však musíme pořádně naučit lyže ovládat, abychom pak všechny okouzlili svými nově nabytými zkušenostmi. Aby mohla druhá skupinka bobovat, musely paní učitelky projet v čerstvém prašanu pořádnou dráhu. K večeři byly kuřecí nugetky s bramborem a broskvovým kompotem. Představte si, že ani na jednom talíři vůbec nic nezbylo! Teď už se celí natěšení chystáme do postýlek a zítra nás čeká zasloužený odpočinkový den s procházkou a výtvarným tvořením. Posíláme pusinky na dobrou noc!

Den druhý:

Všichni jsme dnes spali dlouho, protože čerstvý vzduch dělá zázraky, a hned po probuzení nás překvapil sníh! Snídaně byla vydatná a my neotáleli, takže první skupina mohla vklouznout do lyžáků. Nejdříve jsme pěkně ťapali, aby paní instruktorka věděla, jak nám to jde. A všichni, kteří se odvážili hned zezačátku na vlek, vyjeli i sjeli první jízdu naprosto ukázkově. Ostatní mezitím stavěli z čerstvého sněhu sněhuláky, zvířátka a koulovali se jako o život. K obědu byl karbanátek s kaší a úplně všichni jsme usnuli. A dokonce dneska přijel pošťák! Vyhlíželi jsme ho už od rána. Po svačince přišla na řadu druhá skupina lyžařů. Ti se teprve učili na lyžích stát a pohybovat, ale i to si zasloužilo velký obdiv a pochvalu. Zbylí lyžníci bobovali jako o život. Čas nám tu utíká, nemáme ani chvilku prostor pro stesk či slzy.  A jsme tak hodní! Povečeřeli jsme buchtičky se šodó, vykoupali jsme se, namazali, těšíme se na pohádku a rozhodně i dnes usneme jako koťata. A po večeři nás navštívil Krakonoš! Tak jsme zvědaví, co nás čeká zítra. Sportu zdar a srdečné pozdravy do Prahy!

Den první:

Loučení proběhlo bez zbytečných slziček a už za zatáčkou všichni jásali, jak moc se těší na hory. Cesta nám uběhla rychle hlavně díky pohádce a po pražském dešti nebylo za chvilku ani památky. V podhůří nás přivítalo sluníčko, které nás provázelo skoro celý den. Po zabydlení jsme do posledního sousta slupli domácí bramboračku a kuře na paprice s knedlíky a hezky jsme si odpočinuli. Jako první byl na programu průzkum okolí. Někteří z nás byli překvapení, jak moc dokáže sníh proměnit krajinu k nepoznání. Vyšlápli jsme si kopeček do Modrého dolu, abychom věděli, kde budeme lyžovat a bobovat. Cestou jsme objevili stopy ve sněhu – asi se kolem chaty prochází Krakonoš na sněžnicích! Když budeme hodní, přijde se na nás podívat. Stihli jsme krásný výhled na zasněžené vrcholky hor a ještě se do nich opíraly zbytky odpoledního sluníčka. Stavěli jsme všemožné monumenty z kusů zmrzlého sněhu, a když se čas nachýlil, vydali jsme se na sestup k chatě, kde jsme si parádně užívali závěje sněhu a pak přišel čas sušení. K večeři bylo rizoto a teď už jen pohádka a šup do hajan. Těšíme se na ráno, až skočíme do lyžáků. Dobrou noc!

Nepřehlédněte

Sledujte informace v sekci PRO RODIČE.
Provoz školky během ŠvP ZDE
Informační schůzka ŠvP Leták zde
23.9. celodenní výlet na Čapí hnízdo Leták zde
2.10. oslava narozenin MŠ Kotlaska Leták zde
Třídní schůzky Zde ke stažení
Schválený rozpočet MŠ pro rok 2019 ZDE
Výhledový rozpočet MŠ pro rok 2020-2022 ZDE
POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ !!! Děti, na které se vztahuje povinná školní docházka, mají povinnost docházet do školy do 8:00 hodin !!!
Projekt Kotlaska informace ke stažení ZDE
Je-li objekt MŠ UZAVŘEN volejte na číslo: 774 884 103
Co právě papáme? Stáhněte si v PDF aktuální jídelní lístek, případně seznam alergenů.